![](http://4.bp.blogspot.com/_FzkphjiTux8/SsT4vk4fAKI/AAAAAAAACmA/Ktyan2XJHKE/s400/%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B2%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85+%CE%BC%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B7.jpg)
Λίγο πριν αρχίσει η συζήτηση για το πολυνομοσχέδιο, στην Ολομέλεια της Βουλής, ορκίστηκε η Κυριακή-Βούλα Τεκτονίδου, που καταλαμβάνει την έδρα του παραιτηθέντος, Θωμά Ρομπόπουλου.
Παρά τις παρανοήσεις των τελευταίων ημερών η κα Τεκτονίδου ήταν, τελικά, η α’ επιλαχούσα και όχι η όμορφη και τολμηρή ηθοποιός Μαίρη Ακριβοπούλου που είχε…ξεσηκώσει ελπίδες στον ανδρικό πληθυσμό ότι θα έμπαινε εκείνη στη Βουλή. Δυστυχώς για τη Μαίρη και τους άνδρες. Ευτυχώς για τη Βούλα…