Το περίεργο είναι -το anatropi2020 έχει ήδη επισημάνει το “φαιό” επικοινωνιακό παιχνίδι της κυβέρνησης και κάποιων μέσων ενημέρωσης- πως ουδείς αναφέρεται στους υπουργούς που κατά τα τελευταία 11 χρόνια ενέκριναν -ή και πρότειναν- τις συγκεκριμένες προκλητικές επιχορηγήσεις, προκειμένου να “εξαγοράσουν” την ανοχή των συνδικαλιστών.
Αλλά και την ευθύνη του τελευταία διευθύνοντα
συμβούλου Π. Αθανασόπουλου ( που δείχνει …ανθεκτικός και επί ΝΔ και επί ΠΑΣΟΚ, παρά τις απίθανες γκάφες
που του έχουν χρεωθεί) που υπέγραψε τις επιχορηγήσεις.