Σε ρυθμούς Μουντιάλ ο πλανήτης – Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις από την ΕΡΤ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Η αυλαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου ανοίγει αύριο Πέμπτη το απόγευμα (18:00), με την οικοδέσποινα Ρωσία να υποδέχεται τη Σαουδική Αραβία.

Για ένα μήνα, οι μεγαλύτεροι αστέρες του κόσμου θα καθηλώσουν εκατομμύρια τηλεθεατές στους δέκτες τους. Η ΕΡΤ θα δώσει το “παρών” στη γιορτή του ποδοσφαίρου με εκπομπές και φυσικά τις μεταδόσεις των αγώνων. Η ΕΡΤ1 θα μεταδίδει τα περισσότερα παιχνίδια, ενώ όποτε υπάρξουν ματς την ίδια ώρα, θα… χρησιμοποιηθεί και η συχνότητα της ΕΡΤ 2.

Το αυριανό  (14/6) εναρκτήριο παιχνίδι μεταξύ της Ρωσίας και της Σαουδικής Αραβίας θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ1.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΑΠΌ ΤΗΝ ΕΡΤ

Πέμπτη 14/6

18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Παρασκευή 15/6

15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)

18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Σάββατο 16/6

13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Κυριακή 17/6

15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

Δευτέρα 18/6

15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

Τρίτη 19/6

15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 20/6

15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

Πέμπτη 21/6

15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)

21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Παρασκευή 22/6

15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Σάββατο 23/6

15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Κυριακή 24/6

15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)

24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

Δευτέρα 25/6

17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Τρίτη 26/6

17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)

21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Τετάρτη 27/6

17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)

17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)

21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Πέμπτη 28/6

17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)

21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

Σάββατο 30/6

17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Κυριακή 1/7

17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Δευτέρα 2/7

17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

Τρίτη 3/7

17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Παρασκευή 6/7

17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

Σάββατο 7/7

17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)

21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Τρίτη 10/7

21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 11/7

21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Σάββατο 14/7

17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Κυριακή 15/7

18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Share.

About Author